baseballový a softballový oddíl


Rozpis tréninků

 

U7 a U8 kategorie - Tball

Pondělí a středa 16:00-17:15


U9 a U10 kategorie - Coachpitch

Pondělí a středa 16:30-18:15


U11 a starší - baseball/softball

Pondělí a středa 17:30-19:15


Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Stříbrný Supercup bronzově

Tým U10 opavského baseballového oddílu SK HIT se o víkendu 12.-13. května zúčastnil prestižního turnaje kategorie do deseti let ve Frýdku Místku. Turnaj slouží jako propagační akce baseballu a je výborně organizačně a marketingově zajištěn. Celkové pořadí se určuje z poloviny dle výsledků na hřišti a z poloviny dle výsledků dovednostních soutěží, tzv. Masters, v hodu do dálky, odpalu do dálky, rychlosti běhu a souhry.

Turnaje jsme se ve skoro stejném složení zúčastnili i loni, děti se rozkoukávaly a neuhráli jsme skoro nic. Pilně jsme trénovali a na turnaj jeli s velkým očekáváním. Masters nám vyšli parádně, kdy jsme s výsledkem 3882 bodů obsadili druhé místo, v základní skupině bohužel došlo ke změně rozpisu, odhlásily se polské Katovice a nový rozpis nám nebyl příznivý a neuhráli jsme si, co jsme potřebovali. Myslím, že podíl na tom měla i česká televize, děti byly z přítomnosti kameramanů velmi nervózní a nervozita byla patrná i na trenérech a doprovodných týmech.

Celkové třetí místo je obrovských úspěchem. Podařilo se nám vklínit mezi družstva extraligových oddílů s úplně odlišnými podmínkami pro sportování.

Jsem velmi spokojený s výsledkem Masters, polepšili jsme si se stejným týmem oproti loňsku o 55%. Cíleně se zaměřujeme na atletický rozvoj pohybových dovedností a méně se věnujeme drilování a výsledek Masters mi potvrdil, že jdeme správnou cestou.

Z individuálních ocenění bych chtěl vyzdvihnout druhé místo L. Krybuse v běhu, třetí místo M. Hubsche v hodu a třetí místo T. Hubsche v počtu stažených bodů.

Celkové pořadí Supercupu
1. Arrows Ostrava
2. Klasik Frýdek-Místek
3. HIT Opava
4. Skokani Olomouc
5. Cannibals Šumperk

Opavu reprezentovali na fotce zleva horní řady: Nela Vegelová, Tomáš Hűbsch, Anna Mateřanková, Adéla Poledňáková, Jindřiška Mateřanková, Marek Hűbsch, Kristýna Vilímcova, dolní řada zleva Lukáš Krybus, Josef Hodoši, Alexander Mendel, Ondřej Kožiál a Daniel Večerek pod vedením trenérského kvarteta ve složení: Zdeněk Mateřanka, Vít Kaplan, Radek Večerek a Vojtěch Lacina

Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky, házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možnosti hry v obraně i útoku. Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy) sdělujeme, ze informace o spolku SK HIT Opava jsou k dispozici na www.hitopava.cz. Přijďte si nezávazně vyzkoušet sport pro všechny děti, které mají chuť se bavit pohybem. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.