baseballový a softballový oddíl


Rozpis tréninků

 

U7 a U8 kategorie - Tball

Pondělí a středa 16:00-17:15


U9 a U10 kategorie - Coachpitch

Pondělí a středa 16:30-18:15


U11 a starší - baseball/softball

Pondělí a středa 17:30-19:15


Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Školní liga na Hliníku

Ve čtvrtek 1. listopadu proběhla na našem hřišti velká akce. Tři školy z Opavy se sešly a odehrály krásný turnaj v rámci projektu Školní ligy.

Pro žáky byl připraven turnaj, ale i pálkařská klec se strojem, kde si mohly děti vyzkoušet pálení ze stroje. Tyto školy měly už s baseballem a softballem zkušenosti, neboť naši trenéři zde v minulosti provedli edukaci a zařídili těmto školám sportovní vybavení. Počasí nám krásně vyšlo a na to, že už je listopad bylo velmi teplo.

Zúčastněné školy:
ZŠ Vrchní Opava 1, ZŠ Vrchní Opava 2, ZŠ TG Masaryka Opava, ZŠ Otická

První utkání odehrála ZŠ Vrchní 1 a ZŠ TGM. Od začátku to byl dramatický zápas a skoré se přelévalo ze strany na stranu. Vítězství získala ZŠ Vrchní až posledním pálkařem ve směně. TGM podlehlo ZŠ Vrchní v nejtěsnějším poměru 6:7.

Druhým utkáním byl střet ZŠ Vrchní 2 proti ZŠ Otické. V tomto zápase byl průběh velmi jednoznačný a ZŠ Otická šla rychle do vedení. Ani snaha druhého týmu ZŠ Vrchní nevedla ke zvratu, a tak ZŠ Otická zvítězila v poměru 5:2.

Nejdramatičtější a nejvyrovnanější bylo třetí utkání čtvrtečního dne. Zde se spolu utkali ZŠ Otická a ZŠ Vrchní 1. Pálkařsky to byla velká střelnice a padlo mnoho bodů. Zápas po základní hrací době skončil 6:6 a šlo se do rozstřelu. Každá škola vybrala nejlepšího pálkaře, a ten který odpálí nejdál získá pro svoji školu vítězný bod. Nejdále odpálil žák ZŠ Vrchní 1, a tak se mohli radovat z vítězství v poměru 7:6.

Čtvrté utkání bylo zápasem ZŠ Vrchní 2 proti ZŠ TGM. Druhý tým ZŠ Vrchní se opravdu snažil a dlouho to vypadalo, že favorizovaný tým TGM padne. Dohrávka druhé směny snahy ZŠ Vrchní zhatila plány a TGM ukázalo svoji sílu. Konečné skoré bylo 8:4 pro ZŠ TGM.

Na turnaji se odehrálo zajímavé derby, a to v rámci ZŠ Vrchní. Oba týmy chtěly zvítězit a porazit svého rivala. Zápas byl velmi zajímavý a bylo zde mnoho krásných situací a odpalů. Nakonec byl šťastnější výběr ZŠ Vrchní 1, který zvítězil v poměru 7:6.

Poslední zápas turnaje odehrála ZŠ TGM a ZŠ Otická. Tento zápas byl střet o 2. místo na turnaji. Musím podotknout, že utkání mělo velký náboj a sportovní duch dětí se naplno projevil. ZŠ Otická statečně bojovala, ale po krásných odpalech přišly outy, a tak se z vítězství radovala ZŠ TGM (11:5).

Konečné pořadí
1. ZŠ Vrchní Opava 1
2. ZŠ TG Masaryka Opava
3. ZŠ Otická
4. ZŠ Vrchní Opava 2

Po posledním utkání proběhlo předání diplomů, pohárů a individuálních cen. Pro děti byly připraveny ceny a odměna pro nejlepší hráče turnaje. Čtvrteční den byl přehlídkou krásných výkonů, a hlavně radosti z pohybu.