baseballový a softballový oddíl


Rozpis tréninků

 

U7 a U8 kategorie - Tball

Pondělí a středa 16:00-17:15


U9 a U10 kategorie - Coachpitch

Pondělí a středa 16:30-18:15


U11 a starší - baseball/softball

Pondělí a středa 17:30-19:15


Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Little League v Opavě

Minulý víkend byla Opava centrem mládežnického baseballu. Do haly Slezského gymnázia se sjeli nejlepší hráči a hráčky z Moravy. Jednalo se o největší baseballovou akci v našem slezském městě.

Na tomto turnaji se odehrálo 8 napínavých a krásných zápasů. Hráči a hráčky byli rozděleni do skupin dle barev. Na této akce nehrála klubová příslušnost žádnou roli. I přes to se turnaje zúčastnili hráči a hráčky našeho klubu a zanechali zde výraznou stopu. Proběhlo i vyhlášení první kola turnaje a všechny děti dostaly stejnou cenu. Organizace podporuje lásku ke sportu, kde nejsou důležité výsledky, ale radost ze hry. Slezské gymnázium v Opavě nám zapůjčilo svoji halu, a tak děti mohly hrát v krásném prostředí před zaplněnou tribunou. Jelikož se jednalo o výběry do 11 let, tak se pálilo z nadhazovacího stroje.

Organizace Little League Baseball byla založena v roce 1939 ve Williamsportu v Pennsylvanii. Hlavním zakladatelem byl Carl E. Stotz. Hlavní motto je: odvaha, charakter a loajalita. Od roku 1939 se turnaje zúčastnilo více než 180 tisíc týmů a přes 2,6 milionů hráčů. Organizace LL pořádá celkem 9 turnajů (Little League World Series až po Boys Senior League Softball World Series). Nejslavnějším turnajem je Little League, která se koná v srpnu ve Wiliamsportu. Tuto akci přenášejí televize do celého světa a je to opravdu významná sportovní akce. Turnaji LL prošlo mnoho hráčů MLB a jedná se o dobrý odrazový můstek k vysněné kariéře profesionálního sportovce. Jelikož je baseball a softball olympijským sportem, tak se LL snaží propagovat tyto sporty.

Děkujeme všem účastníkům, rodičům, trenérům a pomocníkům za skvělé zorganizování akce. Je pro nás čest pořádat takovou velkou akci a doufáme, že to nebylo naposledy.