baseballový a softballový oddíl

Deset statečných na turnaji v Olomouci

V sobotu 8.9. se v Olomouci sehrál poslední turnaj kategorie U10. Na opavské hráče čekali 4 soupeři a bojovalo se o konečné umístění v tabulce. Těsně před turnajem se odhlásil jeden tým, a tak jsme měli o jednoho soupeře méně.

První utkání začalo v jedenáct hodin a našim soupeřem byl polský tým Rawa Katowice. Rawa byla před turnajem na posledním místě s pouhou jednou výhrou. Je nutné podotknout, že tento polský tým má velmi mladé hráče. Do utkání jsme vstoupili velmi dominantně. Hned v úvodní směně jsme nasypali soupeři 5 bodů a nebylo pochyb, kdo bude v tomto zápase tahat za delší konec. Hity střídaly hity a krásné zákroky střídaly ještě lepší a my jsme si v prvním zápase lehce poradili s polským výběrem. Utkání skončilo 15:5 a my jsme dobře vkročili do závěrečného turnaje.

Dalším soupeřem byli Arrows Ostrava. Tento tým byl na prvním místě s pouhou jednou prohrou, to však z nás rozhodně nedělalo outsidery. Arrows vstoupili na pálce nedisciplinovaní a pálili špatné míče a dali nám šanci vyhrát. Naše pálka byla velmi kvalitní a bylo vidět, že rychlejší nadhozy našim pálkařům seděly. Bohužel ostravská obrana hrála svůj vysoký standard a moc nám toho nepovolila. Nejspíše po menší meetingu se ostravské pálky probudily a Šípy začaly bodovat. Naši hráči se náporu nezalekli a srdnatě bojovali o každý míč. Zápas skončil 6:0 pro ostravský tým, ale bylo vidět, že můžeme vyhrát s každým, a že máme velký potenciál.

Další střet nás čekal na hlavním hřišti, a to proti pořádajícímu výběru. Skokani Olomouc byli na třetím místě. Naši pálkaři byli nažhavení ze zápasů a ukazovali, že se s námi musí počítat. Trefovali jsme se do nadhozů a olomoucké pole kupilo chybu za chybou. Domácí coach si musel brát často timeout, a dokonce musel střídat hráče. Ani střídání nepomohlo a naše tvrdé odpaly dělaly hanáckým hráčům velké problémy. Zaplněné tribuny oněměly a bylo slyšet hlasité skandování opavských fanoušků. Naše hra byla precizní a plná krásných zákroků a zaslouženě jsme si připsali druhou výhru v turnaji (14:8).

Poslední utkání se odehrálo na travnatém hřišti a vyzvali jsme Klasik Frýdek-Místek. Tento slezský tým figuroval na druhém místě v tabulce. Klasik udivoval na turnaji skvělým vnitřním polem, a i v tomto utkání hráli velmi dobře. V začátku utkání jsme si vybrali kopec smůly. Pálili jsme přímo do rukavic frýdeckých hráčů. V poli jsme hráli excelentně a bylo vidět pár diving catchů a další fenomenálních zákroků, kterým by zatleskali i extraligový hráči. Tyto zákroky nám dodali energii do žil a na pálce se nám velmi dařilo. Začali jsme bodovat a vesele jsme běhali po metách. Klasici byli jako opaření a nedokázali na náš tlak odpovědět. Ke konci jsme trochu polevili, ale náskok z minulých směn nám pomohl k dalšímu vítězství (8:6).

SK HIT Opava skončil na druhém místě na turnaji. V celkovém pořadí jsme se umístili na čtvrtém místě s bilancí 7-7. Jen velmi málo chybělo ke třetím místu, ale hráči našeho týmu ukázali, že mají potenciál a mnoho talentu.

Sestava SK HIT Opava: Marek Hübsch, Tomáš Hübsch, Anna Mateřanková, Jindřiška Mateřanková, Aneta Hlávková, Alexandr Mendel, Lukáš Krybus, Nela Vegelová, Jakub Leifert, Amálie Leifertová

HIT jede!!!

NÁBOR hráčů ročníku 2008 a mladších!!! Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky, házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možnosti hry v obraně i útoku. Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy) sdělujeme, že informace o spolku SK HIT Opava jsou k dispozici na www.hitopava.cz. Přijďte si nezávazně vyzkoušet sport pro všechny děti, které mají chuť se bavit pohybem. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.