baseballový a softballový oddíl

Rozpis tréninků

T-ball (ročníky 2011 a mladší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí16-17Sportoviště Hliník
Středa16-17Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí16-17ZŠ Ilji Hurníka
Coachpitch/Baseball/softbal (ročníky 2010 a starší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí17-19Sportoviště Hliník
Středa17-19Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí17-19ZŠ Ilji Hurníka
Středa17-19ZŠ Krnovská

Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Malí opavští baseballisté poprvé na stupních vítězů
... i přes problémy s maminkou.

Hráči a hráčky SK HIT Opava se v sobotu 11. 6. 2016 zúčastnili turnaje kategorie do 7 let v Šumperku. Zajímá vás, jak se jim dařilo a jaké museli překonat překážky? Pak čtěte dále.

Do turnaje vstoupili velmi rozpačitě vinou pozdního příjezdu dvou posádek, a tak půlka týmu hrála zápas nerozcvičená a nepřevlečená do dresů. V napínavém utkání nakonec podlehli pozdějšímu vítězi turnaje Frýdku-Místku 7:9. Ve druhém zápase nervozita opadla a v historicky prvním vzájemném utkání porazili domácí Šumperk 5:1. V zápase jasně dominovali a hned v úvodní směně si vybudovali náskok 5:0, který děti s přehledem udržely do konce zápasu. Ačkoliv v dalším utkání naši hráči favorizovanému týmu z Olomouce srdnatě vzdorovali, na vítězství to bohužel nestačilo a prohráli jsme 3:10.

Zápas s polskými Katovicemi - dosud jediným celkem, který jsme letos porazili - se od počátku vyvíjel příznivě. Opavští soupeře nepodcenili a zvítězili 10:1. Vynikajícím zákrokem v obraně se blýskla Eva Kracíková, kdy zachytila prudký odpal přímo ze vzduchu a zastavila tak polský útok.

Povzbuzeni dobrým výsledkem jsme nastoupili do nervózního utkání proti slezskému velkoklubu Arrows Ostrava, který nás v první utkání na jaře deklasoval. Utkání bylo hrubě narušeno maminkou jedné z našich hráček a naší vlastní fanynkou, která v průběhu hry vběhla na hřiště, aby upravila oděv své dcerky a zabránila tak našim hráčům v zahrání autu, což se velmi nepříznivě odrazilo na vývoj i skóre - obdrželi jsme maximální počet bodů a prohrávali 0:5. Naše děti to však nevzdaly a po několika vydařených odpalech rovněž skórovaly 5 krát - zejména dvojice Marek a Tomáš Hübschovi excelovali na pálce. Zápas byl velmi napínavý a vyrovnaný. V rozhodující směně se Ostrava opět ujala vedení 6:5 a opavští k vítězství potřebovali minimálně dva body. Hned první dva pálkaři Tomáš Hübsch a Anna Mateřanková obsadili metu. Tomáš Hübsch doběhl pro vyrovnávací bod a nejtěžší úloha připadla našemu nejmladšímu - teprve 4letému Jonáši Kracíkovi, který po dvou neúspěšných pokusech hezky odpálil a ač za cenu svého vlastního vyautování, umožnil Anně Mateřankové doběhnout pro vítězný bod. Radost dětí byla obrovská. Každý dostal diplom a medaili a po lehčím obědě spokojeně odjížděl domů. Opava se tak poprvé v historii umístila na stupních vítězů v baseballové soutěži.

Na dětech je vidět, že poctivě trénují. Většina z nich si zakoupila vlastní vybavení a individuálně trénují doma i mimo oddílové tréninky. Je to neuvěřitelný výsledek po necelých 8 měsících tréninků. Nečekal jsem, že by letos vyhráli jediný zápas.

Pro zájemce o tento sport: Informace o spolku SK HIT Opava jsou na www.softballopava.cz. Tréninky jsou ve středu a v pátek od 17:00 na travnaté ploše mezi VZP a ZŠ na Mírové ulici - vchod z ulice Veleslavínova. Přijďte si vyzkoušet baseball pro děti ve věku od 5 do 10 let. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku. Pro ještě mladší děti máme k dispozici školní hřiště s průlezkami. Může přijít celá rodina - zabavíme všechny

Opavu reprezentovali: Anna Mateřanková, Jindřiška Mateřanková, Marek Hübsch, Tomáš Hübsch, Jan Kracík, Jonáš Kracík, Eva Kracíková, Anna Křížová, Adriana Křížová, Jan Dočkal