baseballový a softballový oddíl

Rozpis tréninků

T-ball (ročníky 2011 a mladší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí16-17Sportoviště Hliník
Středa16-17Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí16-17ZŠ Ilji Hurníka
Coachpitch/Baseball/softbal (ročníky 2010 a starší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí17-19Sportoviště Hliník
Středa17-19Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí17-19ZŠ Ilji Hurníka
Středa17-19ZŠ Krnovská

Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Turnaj U8 v Ostravě

Vynikající výsledek na baseballovém turnaji kategorie U8 v Ostravě.

SK HIT Opava se v sobotu 18/2 zúčastnil turnaje v kategorii do osmi let v Ostravě. Turnaj se hrál formou T-ballu, kdy děti odpalují míč umístěný na stojánku, což je něco, na co jsme zvyklí z tréninků. Přes výraznou marodku se nám podařilo dat do kupy tým a v dobré náladě jsme odjížděli se poprat o co nejlepší umístění. V prvním zápase nás čekal náš oblíbený soupeř z polských Katovic. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a díky zmatkům v organizaci dost často nebylo zřejmé, kdo vede či prohrává. Body na tabuli naskakovaly pro nás úplně nepochopitelným způsobem, stejně tak chybějící časomíra nám nakonec způsobila nemilé překvapení. Chystali jsme se na závěrečný útok a místo toho zápas skončil v časovém limitu a to naši prohrou 7-8. Naši hráči dělali hodně chyb v obraně, pálka byla vynikající. Jindřiška Mateřanková využila svých silových dispozic a soupeřovy polaře doslova rozstřílela. Výsledek pro nás byl velmi demotivující, tento tým jsme loni poráželi a byl to vynikající los na začátek. Vzali jsme si z toho jako trenéři ponaučení a v dalších zápasech se na zbývající čas a skóre pečlivě informovali.

Po pauze strávené ve sprchách, oblíbený to kolorit, kdy se celé družstvo nasáčkuje do sprchy s tablety a hraje se kolektivně Maincraft, jsme nastoupili proti družstvu Frýdku-Místku. Soupeř byl velmi decimován nemocností a vypůjčil si několik hráčů Ostravy pro doplnění. Zápas jsme měli plně ve své moci a zvítězili jsme 15-11. V závěru zápasu jsme již bezpečně vedli a tak si důležitější posty zahráli naši nejmladší. Vynikal zejména Přemysl Jež, který svou premiéru na postu nadhazovače zvládl na výbornou a zahrál několik povedených autů. Bez přestávky jsme pokračovali zápasem proti slezskému velkoklubu Arrows Ostrava, jehož děti hrají na velmi vysoké úrovni, zejména ti starší, kteří přesahovali povolený věkový limit byli opravdu těžkou překážkou. Nastoupili jsme jako lavina a po sérii tvrdých odpalů a agresívnímu běhu jsme zvítězili 12-4. Základní část turnaje, hrané systémem každý s každým jsme se umístili na prvním místě a postoupili jsme tak přímo do finále vyřazovací části. Ve finále nás čekala nahecovaná Ostrava, která nám měla co vracet. Od počátku bylo vidět, že taháme za kratší konec. Soupeř eliminoval naše útočné pokusy a sám tvrdě zatlačil a zvítězil 17-2. Neobešlo se to bez slziček, nicméně po vyhlášení (kdy jsme dostali krásný pohár, pár balíčků sladkostí, rozdali jsme diplomy a pochvaly) už dětské tváře zářily úsměvy a vyrazili jsme domů. Pro úplnou spokojenost byla ještě nutná návštěva benzínové pumpy, aby si děti mohly nakoupit nějakou tu drobnost a jelo se v dobré náladě domů.

Velmi se nám osvědčilo větší trenérské zapojení, Vít Kaplan plně využíval znalosti soupeřů. Rovněž Vojta a Adam Lacinovi nám velmi pomohli v průběhu zápasů a v přípravě na ně. Na dětech bylo vidět, ze jim svědčí i nově zavedené trenérské metody a bylo na nich vidět velké zlepšení a přehled. Odnesli jsme si zároveň hodně podnětů, na čem dále zapracovat. Je vynikající, že máme k dispozici více trenérů, v nejbližší době proto zorganizujeme nábor na opavských základních školách. Zaměření je zejména na děti 1.-3. třídy ZŠ.

Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky - házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte - to vše v kontextu různých možností hry v obraně i útoku. Díky různorodosti nároků na jednotlivé herní pozice se zde uplatní všechny somatotypy. Siloví hráči odpalující dlouhé odpaly i štírci, kteří vynikají rychlostí. Tyto v Česku menší sporty umožňují rychlý výkonnostní růst, možnost zapojit se do národních reprezentací či získat stipendium na univerzitách v USA. Jedná se o velmi přátelské, nekomerční a nekorupční prostředí. Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy) sdělujeme, že informace o spolku SK HIT Opava jsou k dispozici na www.hitopava.cz. Tréninky jsou ve středu od 17:00 v tělocvičně při základní škole na Krnovské ulici. Přijďte si vyzkoušet baseball pro malé děti ve věku od 5 do 10 let. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.

Opavu reprezentovali:
Tomáš Kudela, Marek Hűbsch, Anna Mateřanková, Přemysl Jež, Tomáš Hűbsch, Jindřiška Mateřanková, Daniel Večerek, Alexandr Hanaček, Anna Křížová, pod trenérským vedením Vít Kaplan, Zdeněk Mateřanka, Vojtěch Lacina, Adam Lacina.