baseballový a softballový oddíl

Rozpis tréninků

T-ball (ročníky 2011 a mladší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí16-17Sportoviště Hliník
Středa16-17Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí16-17ZŠ Ilji Hurníka
Coachpitch/Baseball/softbal (ročníky 2010 a starší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí17-19Sportoviště Hliník
Středa17-19Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí17-19ZŠ Ilji Hurníka
Středa17-19ZŠ Krnovská

Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Baseballový turnaj kategorie U9 v Olomouci

SK HIT Opava se v sobotu 28. ledna zúčastnil turnaje v kategorii do devíti let v Olomouci.

Pro všechny děti to byl první turnaj, kdy odpalovaly na živý nadhoz našich trenérů a bylo vidět, že jsou z toho velmi překvapené a nervózní. V prvních dvou zápasech jsme neudělali ani jeden bod a prohráli 0-12 s Olomoucí a 0-3 s Katovicemi. V zápase s Frýdkem Místkem již to bylo napínavější, soupeř byl stejně jako my zdecimován nemocností a nastoupil s velmi malými dětmi, které měly úlevu v tom, že nemusely odpalovat z nadhozu. Naši hráči bohužel po sérii nepřesností prohráli 2-4.

Poslední zápas proti pozdějšímu vítězi turnaje se zdál byt jen formalitou. Soupeř Arrows Ostrava měl ve svých řadách mnoho dětí, které překračovaly povolenou věkovou hranici a nezdálo se, že bychom mohli klást větší odpor. Navíc jsme díky nemocným dětem nastupovali jen v sedmi hráčích a hráli tak v permanentním oslabení. Zápas se opravdu nevyvíjel dobře a po dvou směnách jsme prohrávali 0-8. Pak se nám otočil line up a hráči za mohutného povzbuzování publika začali tlačit na soupeře a nutit jej k chybám. Skóre se nakonec zastavilo na úrovni 4-8 a děti byly nadšené, že proti tak silnému soupeři udělaly 4 body. Pravděpodobně zafungovala cílená motivační prémie našeho nového trenéra V. Kaplana, který naše soupeře ještě v loňské sezoně trénoval - „Za bod Kinder Bueno, za více než jeden bod dvě, a když vyhrajete, tak Vás zvu do McDonalda.“ Návštěvě tohoto populárního řetězce jsme se naštěstí vyhnuli. Děti dostaly na oběd pizzu a po celodenním turnaji spokojeně odjížděly domů.

Na turnaj jsem jel s velkými obavami, naše opory ležely doma s teplotou či byly na návštěvě u babičky a citelně nám chyběly. Já sám jsem coach pitch verzi basebalu (kde nadhazují dětem jejich vlastní trenéři) nikdy nehrál a dost často jsem zavinil svým špatným nadhozem vyautování našeho hráče. Doufám, že na příštím turnaji budeme schopni hrát lépe a to jak naši hráči, tak my nadhazovači. Věřím, že díky získané trenérské posile dojde k výraznému zlepšení ve velmi blízké době a mám velkou radost z toho, že díky tomu můžeme rozšířit počet dětí, které u nás mohou sportovat.

Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy): Informace o spolku SK HIT Opava jsou zde na stránkách (na www.hitopava.cz). Tréninky jsou ve středu od 17:00 v tělocvičně při základní škole na Krnovské ulici. Přijďte si vyzkoušet baseball pro malé děti ve věku od 5 do 10 let. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.

Opavu reprezentovali: Tomáš Kuděla, Marek Hűbsch, Anna Mateřanková, Přemysl Jež, Tomáš Hűbsch, Vojtěch Pasrbek, Jindřiška Mateřanková

- více fotografií z turnaje >>