baseballový a softballový oddíl

Rozpis tréninků

T-ball (ročníky 2011 a mladší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí16-17Sportoviště Hliník
Středa16-17Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí16-17ZŠ Ilji Hurníka
Coachpitch/Baseball/softbal (ročníky 2010 a starší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí17-19Sportoviště Hliník
Středa17-19Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí17-19ZŠ Ilji Hurníka
Středa17-19ZŠ Krnovská

Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Mini basebalisté druzí na turnaji do 8 let

V sobotu 10. 9. se konal závěrečný turnaj soutěže České basebalové asociace do 8 let. Hrál ose v nově zbudovaném areálu Klasiku Frýdek Místek, postaveného z fondu EU se spoluúčastí města za 29 mil. Kč. Musím přiznat, že naši hráči byli poměrně šokování . ať už zázemím či samotnými hřišti. Srovnání se spartanskými podmínkami v Opavě vyznívalo výrazně v náš neprospěch. Nicméně s vědomím, že máme nové dresy a přes prázdniny jsme poctivě trénovali, jsme se pustili do soupeře z Frýdku-Místku s vervou. Jak s Frýdkem-Místkem, tak s druhým družstvem z Olomouce jsme nikdy nevyhráli, naopak jsme jim nikdy nebyli důstojným soupeřem a odcházívali jsme vysoce poraženi. Jejich hráči a hráčky hraji od 5 let a naši ještě nehraji ani rok.

Hned v první směně jsme se do Frýdku-Místku pořádně opřeli, nasázeli jim maximální počet bodů a ujali jsme se vedení 5-0. Soupeř se však nevzdal a postupně náš náskok stahoval, až nás v závěru udolal v poměru 11:12. Proti Olomouci jsme mírně pozměnili sestavu a se soupeřem jsme celý zápas drželi krok. Ve vypjaté atmosféře jsme nakonec podlehli 10:11. Zápas rušily telefonáty našemu trenérovi, který musel držet pohotovost v práci a snažil se při koučování ještě pracovat. Posléze si Olomouc hladce poradila s Frýdkem-Místkem a pořadí po základní části bylo Olomouc, Frýdek-Místek, Opava. To nejlepší pro opavské ale mělo ještě přijít.

Systém turnaje byl vymyšlen tak, že třetí po základní části vyzval druhého o finále. Zapas s Frýdkem-Místkem jsme poprvé začali jako domácí a nutno říci, že jsme toho dokonale využili. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a před dohrávkou poslední směny vedl Frýdek-Místek jen o jeden bod. Chybělo opravdu málo k vítězství. Rychle jsme vyrovnali a obsadili třetí metu naším nejmladším, teprve čtyřletým Jonášem Kracíkem. Bohužel po zdařilém odpalu soupeř předvedl vynikající zákrok, Jonáška vyautoval, a tak se za stavu 9-9 šlo do prodloužení. Frýdek se do toho opřel a nasázel nám maximum možných bodů ve směně - a to 5. Naši hráči a hráčky šli do útoku se slzami v očích. Byli velmi blízko historickému úspěchu a teď se museli pokusit o nemožné. Vsadili jsme na riskantní hru a agresivně jsme běhali po metách a nutili tím soupeře k chybám. Po pěkném odpalu Jindřišky Mateřankové byla směna ukončena rovněž pro dosažení maximálního dovoleného počtu bodu a šlo se do dalšího prodloužení. Soupeř hned prvním pálkařem obsadil metu po polařské chybě Opavy. Druhy pálkař však odpálil do vzduchu a jeho odpal zachytil Sasa Hanáček a pohotovým příhozem vyautoval i běžce z první mety. Po zahraném dvojautu Opava zahrála jednoduchý třetí aut na první metě a šlo se útočit. Anna Mateřanková výborně odpálila a doběhla až na třetí metu, ze které ji odpalem stáhl pro vítězný bod Jan Kracík. Radost dětí z prvního vítězství v poměru 15:14 byla obrovská a dalo mi obrovskou práci je zkoncentrovat na finálový zapas.

Ve finále už nám došel dech, hráli jsme srdnatě, ale na dětech byla znát nervozita z možného úspěchu i únava ze čtvrtého zapasu v jednom dni. Navíc soupeř dostál svým kvalitám a po sérii odpalů k ohrazení nám nadělil výsledek 10:15. Nic však nemohlo zkazit radost z vynikajícího výsledku a nádherného poháru, prvního, který jsme získali. Pohár nyní putuje po jednotlivých rodinách naších hráčů, ať si jej na střídačku užijí všichni.

Na dětech je vidět, že poctivě trénují. Většina z nich si zakoupila vlastní vybavení a individuálně trénují doma i mimo oddílové tréninky. Je to neuvěřitelný výsledek po necelém roce tréninků. Nečekal jsem, že by letos vyhráli jediný zápas.

Pro zájemce o tento sport: Informace o spolku SK HIT Opava jsou na www.hitopava.cz. Tréninky jsou v pondělí a středu od 18:00 v areálu Hliník – mapka jak se dostat na hřiště je na našem webu. Přijďte si vyzkoušet baseball pro děti ve věku od 5 do 10 let. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.

Opavu reprezentovali: Anna Mateřanková, Jindřiška Mateřanková, Marek Hübsch, Tomáš Hübsch, Jan Kracík, Jonáš Kracík, Eva Kracíkova, Anna Křížová, Alexandr Hanáček.