baseballový a softballový oddíl

Rozpis tréninků

T-ball (ročníky 2011 a mladší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí16-17Sportoviště Hliník
Středa16-17Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí16-17ZŠ Ilji Hurníka
Coachpitch/Baseball/softbal (ročníky 2010 a starší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí17-19Sportoviště Hliník
Středa17-19Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí17-19ZŠ Ilji Hurníka
Středa17-19ZŠ Krnovská

Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Opavští nejmenší zdolali přípravku extraligového týmu.

Přípravka opavského baseballového oddílu SK HIT Opava se v sobotu zúčastnila turnaje kategorie do 7 let, konaném ve Frýdku Místku.

Na turnaj jsem odjížděl s obavami – náš tým prodělal velkou generační obměnu – zkušenější děti postoupily do vyšší výkonnostní úrovně a složení současného týmu bylo daleko od stanovené věkové hranice. Navíc jsme věděli, že budeme soupeřit s týmy, patřícími oddílům, které hrají nejvyšší soutěže v ČR.

Do prvního zápasu jsme se pustili s velkou vervou a soupeři nasekali hned na úvod 4 body. Náskok jsme úspěšně ubránili a ve druhé směně dva body přidali. Soupeř už nemohl díky časovému limitu už moc reagovat a zápas skončil 6:2 v náš prospěch. Odnesli jsme si tak cenný skalp oddílu Skokani Olomouc, jehož týmy se účastní extraligy ČR.

Ve druhém zápase jsme nastoupily proti domácímu Frýdku-Místku, pozdějšímu vítězi turnaje. Podařilo se nám udělat alespoň 2 čestné body, jinak jsme prohráli o parník - 2:12.

Ve třetím rozhodujícím zápase jsme nastoupili proti Ostravě a promíchali sestavu, což se ukázalo jako velice nešťastné a bez bodu jsme prohráli 0:8. Místo finále (které bychom v případě výhry hráli) jsme hráli zápas o třetí místo a potkali jsme v něm znovu družstvo z Olomouce.

Zápas nám příliš nevyšel a prohráli jsme 6:9. Za zmínku stojí zahraný dvojaut Anny Křížové, která tak zabránila ještě většímu rozdílu ve skóre. Soupeř sem tam šťastně zachytával naše odpaly, nám se v obraně příliš nedařilo a často nám to padalo z rukou.

Turnaj byl určen pro nejmladší kategorii dětí. Měli jsme tam čtyřletá, pětiletá dítka a soupeři byli starší, basebalově vyspělejší. Bylo vidět (a to zejména na těch nejmenších), že ještě neumí udržet pozornost, ani příliš nerozumí dění na hřišti. Navíc se projevila i únava z tolika zápasů po sobě. Nicméně si myslím, že si to děti užily, dostali jsme krásný pohár, sladkou cenu a každé z dětí diplom. Myslím, že bylo pro děti dobré vyzkoušet si hrát na vlastní triko, bez opory starších hráčů. A výkon mnohých z nich byl příslibem do budoucna.

Opavu reprezentovali:
Jonáš Kracík, Anna Křížová, Adriana Křížová, Rudolf Mateřanka, Přemysl Jež, Prokop Jež, Ondřej Kožiál

Pro zájemce o baseball (chlapci) či softball (dívky): oba sporty jsou od Tokia opět olympijské.

Informace o spolku SK HIT Opava jsou na www.hitopava.cz. Tréninky jsou ve středu od 17 hodin v tělocvičně při základní škole na Krnovské ulici. Přijďte si vyzkoušet baseball pro malé děti ve věku od 5 do 10 let. Rodiče jsou rovněž vítáni – aktivně je zapojujeme do tréninku.