baseballový a softballový oddíl


Rozpis tréninků

 

U7 a U8 kategorie - Tball

Pondělí a středa 16:00-17:15


U9 a U10 kategorie - Coachpitch

Pondělí a středa 16:30-18:15


U11 a starší - baseball/softball

Pondělí a středa 17:30-19:15


Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Český baseballový pohár v podání U10

O víkendu jsme se zúčastnili velkého turnaje v Jižních Čechách. Komplex Hluboké nad Vltavou hostil nejlepší mládežnický baseball. Areál je vybaven 4 hřišti, a to není vše. Cesta na ČBP byla velmi složitá a v kvalifikaci hrálo 38 týmů.

Pátek 21.9. jsme odehráli jen 3 zápasy. První na rozpisu jsme měli našeho regionálního rivala Klasik Frýdek-Místek. Frýdek začal velmi zostra a my jsme se trochu hledali. V tomto utkání jsme si vybrali nováčkovskou daň. Prohráli jsme 5:9 a stačilo jen pár lépe vyřešených situací a my bychom se stali vítězi.

Druhý zápas byl velmi složitý, neboť jsme hráli s novým soupeřem. Jihlava na nás vlétla a než jsme se stačili vzpamatovat, tak jsme prohrávali. Snažili jsme se a měli jsme mnoho krásných a světlých momentů.

Olympia Blansko byl náš třetí soupeř. Týmy z Jižní oblasti jsou velmi silné a tento soupeř nebyl výjimkou. Naše hráčky a hráči hráli lépe a bylo vidět, že si utkání užívají a jdou do všeho naplno. Od výhry nás dělila smůla a lepší výběr nadhozů. Důležité bylo, že jsme se snažili a nic jsme nevzdávali.

Sobota byla méně nabitá než předchozí den. Draci Brno byli naším soupeřem hned v sobotu dopoledne. HIT byl pořádně namotivován a šel si zápas užít. Před utkáním jsme se bojově namalovali a připili si na výhru. Pozitivní motivace skvěle zafungovala a my sehráli krásné utkání. Chytali jsme míče a pálili jsme krásné odpaly. Trenéři i hráči draků tleskali našim zákrokům a snaze. I když jsme odešli poraženi, tak výkon se blížil perfektní hře.

Zápas o 17. místo jsme odehráli s Wolfs Domažlice. Hřiště našeho utkání bylo travnaté a celkově velmi hrbolaté. Tento fakt znamenal, že odpaly do země budou polařům dělat velké problémy. Wolfs byli zpočátku lepším týmem, ale my jsme nechtěli ukázat všechny trumfy hned na začátku. Menší chyby byly zapříčiněny složitým terénem a hráčům se nedá nic zazlívat. Obrat v zápase jsme zaznamenali přibližně v polovině utkání. Krásné odpaly střídaly ještě ty lepší a nechybělo málo a padl by tam i nějaké ten HR. Dostali jsme se do mírného vedení a v poli jsme hráli velmi dobře. Do poslední směny jsme šli za stavu 8:6 pro tým z Čech. Pálkaři věděli, co mají hrát a plnily pokyny trenérů víc než na jedničku. Ne každý odpálil hit, ale v dané chvíli byl důležitý posun a body. Po heroickém výkonu v poslední směně jsme zvítězili. Čtyři body v poslední směně jsou ukázkou, že máme silné družstvo, a že máme na čem stavět.

Pro náš klub je účast na tomto skvělém turnaji velkou satisfakcí za práci hráčů, trenéru i rodičů. Cesta do Hluboké byla velmi složitá a skončit na 17. místě z celé republiky je úspěch. Kvalifikačních turnajů se zúčastnilo celkem 38 celků a být v polovině je krásné.

Sestava SK HIT Opava: Marek Hübsch, Tomáš Hübsch, Anna Mateřanková, Jindřiška Mateřanková, Alexandr Mendel, Lukáš Krybus, Nela Vegelová, Jakub Leifert, Amálie Leifertová, Ondřej Kožial, Daniel Večerek, Adéla Poledňáková.


NÁBOR hráčů ročníku 2008 a mladších!!! Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky, házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možnosti hry v obraně i útoku. Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy) sdělujeme, že informace o spolku SK HIT Opava jsou k dispozici na www.hitopava.cz. Přijďte si nezávazně vyzkoušet sport pro všechny děti, které mají chuť se bavit pohybem. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.