baseballový a softballový oddíl

Rozpis tréninků

T-ball (ročníky 2011 a mladší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí16-17Sportoviště Hliník
Středa16-17Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí16-17ZŠ Ilji Hurníka
Coachpitch/Baseball/softbal (ročníky 2010 a starší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí17-19Sportoviště Hliník
Středa17-19Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí17-19ZŠ Ilji Hurníka
Středa17-19ZŠ Krnovská

Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Opavský softball se zvedá ze dna

Slezský softball se v poslední době necházel ve stádiu klinické smrti, po krachu v roce 2012 se ale kola dávají opět do pohybu. Místo mužského týmu, který před několika lety usiloval o druhou nejvyšší soutěž, se začíná pozornost upínat na děti. Také v Opavě vznikl kroužek tzv. bee ballu.

Bee ball je jednoduchá zábavná pálkovací hra pro děti prvního stupně základních škol. Hraje se bez rukavic s měkkým míčem, bez větších nároků na vybavení. V Opavě pořádá bezplatné kroužky sotfballový klub TJ HIT, který má pod svými křídly republikový i evropský šampion v softballe Zděnek Mateřanka. “Poslední zážitek z vedení oddílu byl pro mě osobně dost mrzutý, tak se to snažím dělat tak, ať z toho mám radost i já. Od té doby mi navíc dorostly vlastní děti a přišlo mi zajímavé zkusit to znovu,” vysvětluje svou motivaci Mateřanka, který má v týmu také své potomky. Jedním z impulsů byla i grantová politika České softballové asociace (ČSA), která rozdává oddílům sady na bee ball bez přehnaných požadavků. Stačilo už jen sehnat partičku dětí, která by se pálkovacím sportům začala věnovat.

Sedmatřicetiletý otec čtyř dětí na to šel přes vedoucí družin do škol: “Rozdal jsem jim sady a pomocí peněz, které ČSA dává za školní ligu oddílům, “uplácím” učitele a družináře, aby na školách hráli a zapojili se do školní ligy. Peníze, které má dostat klub, pak v plné výši přesouvám do škol. Ta částka není výrazná (4 000 Kč/rok/škola), pro ně je ale zajímavá a chytili se na ni. Věřím, že někteří se chytili i na sport samotný, přesto tam ty peníze, podle mě, hrajou velkou roli.” jednu bee ballovoou sadu si Mateřanka nechal a používá ji ve svém vlastním kroužku pro žáky prvního stupně, který momentálně sdružuje čtrnáct dětí. V tělocvičně ZŠ Krnovská se bee ball hraj ekaždou středu.

“První cíl je to stabilizovat a udržet. Hrát, bavit se a sem tam dát pětiminutovku drilu. Oddíl funguje s minimálními náklady. Děti ze sociálně slabších rodin neplatí nic, ti co můžou, pokryjí nájem tělocvičny,” prozradil Mateřanka. Další prostředky na chod klubu by mohl přinést městský grant, o nějž se opavský saoftball hodlá ucházet. “Mám ještě v plán oslovit spřátelené firmy, jestli by něco nepustily.

Zásadní pro tým je rozjezd školních lig, které by měly generovat nové zájemce o tréninky. Pokud to vyjde a opavský bee ball se prokouše prvními porodními bolestmi, můžeme se v budoucnu i třeba nových reprezentantů s rodištěm ve Slezsku. Na to je ovšem ještě brzo, víc než bee ball se aktuálně v Opavě hrát nedá,” povzdechl si Mateřanka. Místní softballový svatostánek, který by ještě před pár roky mohl hostit ligové turnaje, by totiž po letech, kdy ležel ladem, zasloužil pořádnou rekonstrukci. Zbyly jen sloupy na backstop a jedna tyč pálkařské klece. Buňky jsou rozbité, všechno zarostlé, ploty pryč. mateřanka na jeho obnovu nemá kapacitu, zatím mu stačí tělocvična a fotbalový plácek před školou, kde může s dětmi trénovat zadarmo.

Mužský tým, v němž by si sám mohl zahrát, tak zatím není na pořadu dne. “Až děti dorostou, tak klidně. Mě osobně hra moc chybí, jen je Opava z ruky a stojí to hodně času. Nedívám se moc dopředu, jsem rád za to, že to zase trošku funguje a chci z toho mít sám radost. Čímž teda rozhodně nepopírám, že chci vrátit Opavu na softballovou mapu ČR. To by se mi moc líbilo”, uzavřel Mateřanka.

Více informací o trénincích a náborech do bee ballu naleznete na intenretových stránkách www.softballopava.cz

(zdroj: Opavský Region)